У ЗАГРЕБУ НА ВИСИНИ ЗАДАТКА: Четири злата за Србију на Балканијади

• ВЛАДАН БАБИЋ СРЕБРО НА БАЛКАНИЈАДИ У ЗАГРЕБУ.

СПУШТЕНА је завеса на Првенство Балкана 2021. у боксу које је одржано у Загребу. Први пут након 30 година Србија се са овог такмичења вратила окићена најсјајнијим одличјем и то је не једним, већ са четири злата.

Балканијада је окупила 16 селекција, доминацију нашег тима одсликава и чињеница да се кући враћају са 13 медаља, најуспешнија смо нација на овом такмичењу, а наслов најбољег боксера шампионата отишао је на адресу српског аса Владимира Мирончикова.

У мушкој конкуренцији освојили смо седам медаља, шест у женској, од тога по две златне у обе конкуренције. Уз учешће девет репрезентација из окружења Србија је показала одличан квалитет, а свакако највише радују златне медаље Немање Гавриловића у категорији до 60 кг и Владимира Мирончикова до 81 кг.

Млади Гавриловић показао је да његово време долази и да израста у врхунског борца. Сјајном партијом у финалу победио је фаворизованог ривала из Албаније Кренара Занелиа који је имао и две профи борбе у досадашњој каријери. Нако велике и тешке борбе одлуком судија злато је засијало на грудима нашег Немање који је у првој рунди бриљирао, одлично одбранио налет Албанца у другој и одличном тактиком и ударцима стигао до заслуженог злата.

Након бриљантне партије Гавриловића, уследио је и бљесак Мирончикова који је победио ривала из Хрватске, домаћина Матеја Уремовића од којег је био бољи у све три рунде и понео назив најбољег боксера Првенства.

Златни српски момци са Балканијаде 2021. већ сада потврђују да од њих можемо пуно очекивати на Светском првенству у Београду крајем октобра месеца. У мушкој конуренцији освојил смо и три сребра: Раде Јоксимовић у категорији до 52 кг, Вељко Глигорић (56 кг) и Владан Бабић (+ 91 кг), као и бронзе Сандро Полетан 75 кг и Џејлан Тоскић 69 кг. Два злата у конкуренцији дама исковале су наше шампионке Нина Радовановић у категорији до 51 кг и Александра Рапаић 69 кг. Сребро су освојиле Сандра Маран до 48 кг, Јелена Јанићијевић 64 кг и Наталиа Шандрина 60 кг, док је бронзу освојила Снежана Шиљковић до 54 кг.

Селектори боксерских селекција Србије Милан Пиперски (мушка) и Мирко Ждрало (женска) могу бити изузетно задовољни, Србија је показала да је после доста година постала сила на Балкану. На пут се отишло захваљујући подршци државе Србије и компаније МТС. Честитке нашим боксерским репрезентативцима који су након 30 година освојили златне медаље на Првенству Балкана.

Млади бокс ас Србије Немања Гавриловић који је заувек уписан и у листу шампиона Београдског победника пуца од самопоуздања и среће након тријумфа у престоници Хрватске.

– Презадовољан сам заиста и могу да кажем да је било врло тешко доћи до овог злата. Млад сам и моје време тек долази, а испред себе сам имао два изузетна противника који су били фаворити, најпре такмичар из Црне Горе, затим и незгодни Албанац. Показао сам да сам изузетно спреман. Након победе над Црногорцем дошао је дуел са Албанцем којег сам гледао пре пет година на једном такмичењу и био одушевљен како боксује. Велику захвалност дугујем и мојим тренерима Филипу Гавриловићу и Бојану Арсићу са којима тренирам у боксерском клубу Деспот из Смедерва, као и селектору Пиперском и тренеру Фромети са којима радим у репрезентацији. Нема одмора, следи наставак рада и нови мечеви, најпре у оквиру Регионалне Лиге где ћу сигурно боксовати, као и Европско првенство до 22 године и уколико се ту покажем и освојим медаљу, онда сигурнам сам могу добити позив и да остварим сан и учествујем на сениорском СП у Београду – рекао је млади Гавриловић.

Извор: Новости